Reklama i biznes

Zalety pracy zdalnej

W dobie pandemii przechodzenie na pracę zdalną stało się koniecznością. Teraz kiedy sytuacja epidemiczna odrobinę się uspokoiła, pracodawcy chcą, by pracownicy wrócili do biura. Ci z kolei często wolą zostać przy pracy online. Jakie zalety ma praca zdalna i dlaczego ludzie ją polubili?

Oszczędność na dojazdach

To chyba najczęściej podawany argument. Podróże do pracy kosztują, a często też zajmują sporo czasu, szczególnie w godzinach szczytu. Dodając do tego wzrost cen paliwa, nic dziwnego, że wielu osobom zależy na zdalnej pracy.

Rozwiązany problem z parkowaniem

Dla osób, które mają swój samochód, poranne parkowanie spędza sen z powiek. Często problemem jest znalezienie miejsca oraz konieczność wcześniejszego wyjazdu do pracy. Ponadto trzeba się zmieścić na ciasnym parkingu i precyzyjnie manewrować, aby nie uderzyć w inny pojazd czy ludzi, którzy dopiero co wysiedli z samochodu. Nie ma to jak poranna dawka adrenaliny. Podczas pracy zdalnej ten problem znika.

Blisko do kuchni i łazienki

Pracownicy, którzy pracują w domu, mogą sobie pozwolić na zrobienie pysznego i świeżego posiłku. Zapakowana kanapka po kilku godzinach nie jest już tak atrakcyjna jak ta zrobiona przed chwilą. Pracownik nie musi kupować jedzenia na wynos, gdyż ma czas i sposobność, by zrobić sobie pełnowartościowy obiad.

Brak szefa nad głową

To uczucie, kiedy szef nagle wpada i gapi się na monitor, bywa przerażające. Praca zdalna daje sporą niezależność, choć wiadomo, jakaś kontrola zawsze jest.

Lepsze skupienie na pracy

We własnym mieszkaniu stosunkowo łatwo zaaranżować sobie swoją przestrzeń do pracy. Nie ma też tylu rozpraszaczy co w biurze, nie słyszy się rozmów, nie traci się też czasu na zbędne dyskusje. Dla osób, które nie lubią pracować z ludźmi, jest to po prostu idealne wyjście, ponieważ nie tracą tyle energii na rozmowy.

Pracuj, gdzie chcesz

Praca zdalna umożliwia zarabianie z dowolnego miejsca na Ziemi, o ile oczywiście mamy komputer z dostępem do Internetu. To spore ułatwienie dla osób z wsi czy małych miasteczek, gdyż nie muszą się przeprowadzać do większych miast, by znaleźć atrakcyjną pracę.

Ułatwienie w przypadku chorób przewlekłych

Dla osób, które przewlekle chorują, bądź mają problemy z samodzielnym przemieszczaniem, praca zdalna może być idealnym rozwiązaniem. Częściej mogą sobie pozwolić na odpoczynek, a jednocześnie mają źródło dochodu.

Zalety dla pracodawcy

Dla pracodawcy zatrudnianie osób pracujących zdalnie wiąże się ze sporymi oszczędnościami, choćby związanymi z utrzymaniem biura. Ci ludzie nie zużywają energii elektrycznej w biurze, nie robią bałaganu, a za to dają efekty swojej pracy.

Właściciel zakładu ma także o wiele szerszy wybór pracowników. Oferując pracę zdalną, może korzystać z kompetencji osób mieszkających w całym kraju, a nawet za granicą.

Kto nie lubi zdalnej pracy?

Nie wszyscy są jednak przekonani do zdalnej pracy. Dla osób, które dobrze czują się wśród ludzi i codzienne rozmowy dodają im energii, zamknięcie się w przysłowiowych czterech ścianach będzie udręką.

Więcej na autumninberlin.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *