Reklama i biznes

Techniki udanej negocjacji

Umiejętność negocjacji to jedna z przydatnych umiejętności teraz jak i w przyszłości, jednak jak stać się lepszym negocjatorem?
Istnieje kilka sposobów aby wynegocjować to na czym nam zależy, jednym z takich sposobów, jest uważanie na słowa, jak to działa w praktyce?
Przykładowo kiedy chcemy coś sprzedać, zamiast użyć zwrotu “musisz to mieć” lepiej jest powiedzieć “to pomoże nam w…” czyli pokazujemy że nasz produkt pomoże w rozwiązaniu czyjegoś problemu, a to bardzo podwyższy nasze szanse na skuteczne sprzedanie czegoś.
Warto też pokazać, że nasz produkt jest niezbędny w życiu codziennym, czyli, że przyda nam się codziennie w domu, czy też pracy, bądź podczas jazdy gdzieś samochodem.
Jeśli nauczymy się operować słowami, możemy bardzo poprawić nasze umiejętności w negocjacji.

Innym bardzo ważnym elementem, którego nie powinniśmy pomijać jest pokazanie w ciekawy sposób korzyści z naszego produktu, przykładowo pomaga nam w sprzątaniu, bądź możemy się zrelaksować będąc w podróży.
Warto pokazać, że to co klient kupuje nie wyrzuci za kilka dni, ale faktycznie będzie z radością tego używał, wtedy budujemy przekonanie w głowie klienta, że faktycznie będzie to potrzebne.

Dobrym sposobem negocjacji jest storytelling, czyli jakaś opowieść, najczęściej powinniśmy opowiedzieć taką historię, która pomogła nam coś osiągnąć dzięki właśnie naszemu produktowi, warto taką historię opowiedzieć z własnego życia, wtedy budujemy silne poczucie chęci tego w głowie naszego klienta, jest to pewnego rodzaju metoda perswazji, która faktycznie działa.

Inną metodą stricte w negocjacji jest dać wyższą cenę i spokojnie z biegiem rozmowy i negocjacji schodzić do ceny którą faktycznie chcemy za nasz produkt, jeśli dobrze ugramy, możemy zarobić trochę więcej niż było to naszym wstępnym zamysłem.
Ma to kilka zastosowań między innymi jedną jest to, że pokażemy się jako dobra osoba, ponieważ zeszliśmy z ceny dla kogoś, co na pewno poprawi nasze relacje, w końcu szybciej się dogadamy kiedy robimy coś “na rękę” komuś niż twardo stoimy przy swoim, prawda?

Ostatnią bardzo ważną kwestią w skutecznych negocjacjach są EMOCJE, każdy wie, że emocje to bardzo częsty złoty klucz do wielu rzeczy, czy to w muzyce, czy sprzedaż, kupnie, w miłości.
Tak naprawdę wszędzie emocje są potrzebne aby coś uzyskać.
Jeśli dobrze zastosujemy metodę emocji możemy często bardzo dużo zyskać, nie tylko w negocjacjach.

Warto zastosować te kilka prostych trików, wtedy nasze negocjacje będą skuteczniejsze.
Ponadto kiedy mamy coś negocjować, warto się wcześniej do tego przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *