Reklama i biznes

Przygotowanie do egzaminów maturalnych.

Każdego roku do egzaminów maturalnych podchodzą tysiące młodych osób. W większości przypadków wiąże się to ze sporym stresem. Przyszli maturzyści uczą się godzinami do egzaminów, a pomimo tego nie zawsze mogą być zadowoleni z uzyskanych rezultatów. Czy można w jakiś sposób uprościć im zdanie matury, przygotowanie się do egzaminu dojrzałości?

Nauka w samotności vs wspólna z dodatkową osobą

Nie każdy potrafi uczyć się samemu. Niektórym osobom znacznie łatwiej jest przyswajać wiedzę pracując wspólnie z kimś jeszcze. Możemy się na przykład uczyć wspólnie z koleżanką, kolegą, którzy również przygotowują się do egzaminu maturalnego. Wspólna nauka może być i pomocna i przyjemna. Jeśli natomiast ciężko jest się nam uczyć z rówieśnikami, to może warto pomyśleć o korepetytorze? Być może właśnie styczność i wspólna praca ze specjalistą z danej dziedziny pozwoli nam sprawnie przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Korepetycje online

Coraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju korepetycje prowadzone w sposób zdalny. Szkoła oczywiście przygotowuje do matury jednak, aby zdać bardzo dobrze wszystkie egzaminy uczniowie często wspomagają się dodatkowymi lekcjami.
Jakie są zalety korepetycji zdalnych? Otóż taka nauka może być prowadzona niemal z każdego zakątka naszego globu. Jeśli uczymy się jakiegoś języka obcego, to możemy z powodzeniem rozmawiać z native speakerem mieszkającym w innym kraju. Nie musimy wychodzić z domu, a za pomocą komunikatorów możliwe jest uczenie się matematyki, polskiego, geografii i wielu innych przedmiotów. Czyż nie brzmi to pięknie? Nic więc dziwnego, że dodatkowe zajęcia online cieszą się rosnącą popularnością.
Czy są jakieś wady korepetycji w formie online? Oczywiście, że są. Przede wszystkim nasz kontakt ograniczony jest do rozmowy online. Znacznie trudniej zmotywować się do pracy. Również znacznie ciężej jest być w pełni samodzielnym przy rozwiązywaniu zadań, podczas nauki, przez co nie zawsze korepetycje przynoszą zamierzony skutek. Jeśli ktoś nad nami stoi i nas uczy, to jest mu łatwiej zauważyć z czym faktycznie mamy trudności i co należy nadal ćwiczyć. W przypadku nauki zdalnej jest to znacznie bardziej utrudnione.

Korepetycje stacjonarne

Przyswajanie wiedzy w formie korepetycji stacjonarnych nadal ma ogromną rzeszę zwolenników. W trakcie pandemii wielu korepetytorów musiało nauczyć się pracować zdalnie jednak nadal ich preferowaną formą pracy z uczniem jest ta stacjonarna. Korepetycje stacjonarne oprócz wielu zalet mają przede wszystkim jedną największą wadę. Tą wadą jest ich cena. W porównaniu do zajęć w formie online korepetycje stacjonarne są znacznie droższe. W tym przypadku mamy jednak prawdziwy kontakt z korepetytorem. Jeszcze jedną wadą jest fakt, że musimy wychodzić z domu na dodatkowe zajęcia. Korzystając natomiast z Internetu moglibyśmy spokojnie siedzieć w naszym ulubionym fotelu we własnych czterech ścianach.

Każdy rodzaj nauki ma więc swoje wady i zalety. Tylko od nas samych zależy to czy będziemy korzystać z usług korepetytora i w jakiej formie się na nie zdecydujemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *