Porady jak zacząć cyfrowy detoks

Cyfrowy detoks pięć praktycznych porad

Notuj ile czasu spędzasz przy cyfrowych urządzeniach

Nie jestem uzależniony od telefonu komórkowego, Nie jestem przy komputerze przez cały dzień w pracy, możesz pomyśleć, że nie potrzebujesz detoksu, ale wielu z nas zdziwiłoby się, widząc, ile czasu spędzamy przed ekranem. System operacyjny wielu telefonów komórkowych, tabletów i komputerów pozwala teraz kontrolować czas spędzany z tymi urządzeniami, ale warto również zobaczyć, które aplikacje pochłaniają najwięcej czasu. Te te, które są związane z pracą, to te, z których korzystasz najczęściej, ale jeśli wielokrotnie aplikacje, z którymi spędzasz najwięcej czasu, pochodzą z sieci społecznościowych, możesz naprawdę potrzebować cyfrowego detoksu.

Wyeliminuj telefon komórkowy z zajęć w których go nie potrzebujesz

Co byśmy zrobili bez telefonu komórkowego? Jest to pierwsza rzecz, na którą patrzymy rano i ostatnia rzecz, którą widzimy w nocy i to jest problem: możemy zacząć odczuwać niepokój, gdy spędzamy kilka minut bez konsultacji z telefonem komórkowym, a to może nawet wpłynąć na jakość snu. Wyłączenie telefonu powoduje, że przestajesz być dostępny w dowolnym miejscu i czasie. Unikaj patrzenia na telefon, gdy wstajesz : zamiast tego poczytaj gazetę lub książkę, zostaw telefon w innym pomieszczeniu poza zasięgiem lub zostaw go ładującym się poza sypialnią w nocy.

Cyfrowy detoks z partnerem

Rozpoczęcie cyfrowego detoksu może być łatwiejsze, jeśli możesz przekonać kogoś, aby zrobił to z tobą. Niezależnie od tego, czy jest to rodzina, przyjaciele czy współpracownicy, posiadanie osoby, która nie jest bez przerwy w ekranie, ułatwia kontakty towarzyskie, co jest idealną techniką na zmniejszenie stresu: możesz zjeść w towarzystwie lub zrobić kilka ćwiczeń Posiadanie partnera od detoksykacji również przyniesie ci korzyści, ponieważ będziesz mieć inny zestaw oczu, które będą kontrolować twoją podświadomość i uniemożliwić ci ponowne przeglądanie mediów społecznościowych.

Ustal granice kontaktu z telefonem

Wyjeżdżanie na kilka dni bez sprawdzania służbowej poczty e-mail, odbierania ważnych połączeń lub odbierania wiadomości nie jest realistyczne, ale nie rób też więcej, niż jest to absolutnie konieczne: ustal godzinę każdego dnia, aby pozostać w kontakcie z ludźmi ; ale wtedy reszta musi poczekać.

Ciesz się wolnością

Oprócz tego, że stajesz się coraz bardziej świadomy i akceptujesz, że nie musisz być dostępny 24 godziny na dobę, będziesz zaskoczony, widząc, ile zyskałeś wolnego czasu, który spędzałeś na przeglądaniu portali społecznościowych rano i wieczorem . Teraz masz okazję nagrodzić się za mniejsze uzależnienie od cyfrowego świata: przygotować pyszną kolację, wypić lampkę wina z dobrą książką lub jeszcze bardziej zrelaksować się podczas treningu antystresowego, takiego jak sesja jogi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *