Reklama i biznes

Porady jak zacząć cyfrowy detoks

Cyfrowy detoks pięć praktycznych porad

Notuj ile czasu spędzasz przy cyfrowych urządzeniach

Nie jestem uzależniony od telefonu komórkowego, Nie jestem przy komputerze przez cały dzień w pracy, możesz pomyśleć, że nie potrzebujesz detoksu, ale wielu z nas zdziwiłoby się, widząc, ile czasu spędzamy przed ekranem. System operacyjny wielu telefonów komórkowych, tabletów i komputerów pozwala teraz kontrolować czas spędzany z tymi urządzeniami, ale warto również zobaczyć, które aplikacje pochłaniają najwięcej czasu. Te te, które są związane z pracą, to te, z których korzystasz najczęściej, ale jeśli wielokrotnie aplikacje, z którymi spędzasz najwięcej czasu, pochodzą z sieci społecznościowych, możesz naprawdę potrzebować cyfrowego detoksu.

Wyeliminuj telefon komórkowy z zajęć w których go nie potrzebujesz

Co byśmy zrobili bez telefonu komórkowego? Jest to pierwsza rzecz, na którą patrzymy rano i ostatnia rzecz, którą widzimy w nocy i to jest problem: możemy zacząć odczuwać niepokój, gdy spędzamy kilka minut bez konsultacji z telefonem komórkowym, a to może nawet wpłynąć na jakość snu. Wyłączenie telefonu powoduje, że przestajesz być dostępny w dowolnym miejscu i czasie. Unikaj patrzenia na telefon, gdy wstajesz : zamiast tego poczytaj gazetę lub książkę, zostaw telefon w innym pomieszczeniu poza zasięgiem lub zostaw go ładującym się poza sypialnią w nocy.

Cyfrowy detoks z partnerem

Rozpoczęcie cyfrowego detoksu może być łatwiejsze, jeśli możesz przekonać kogoś, aby zrobił to z tobą. Niezależnie od tego, czy jest to rodzina, przyjaciele czy współpracownicy, posiadanie osoby, która nie jest bez przerwy w ekranie, ułatwia kontakty towarzyskie, co jest idealną techniką na zmniejszenie stresu: możesz zjeść w towarzystwie lub zrobić kilka ćwiczeń Posiadanie partnera od detoksykacji również przyniesie ci korzyści, ponieważ będziesz mieć inny zestaw oczu, które będą kontrolować twoją podświadomość i uniemożliwić ci ponowne przeglądanie mediów społecznościowych.

Ustal granice kontaktu z telefonem

Wyjeżdżanie na kilka dni bez sprawdzania służbowej poczty e-mail, odbierania ważnych połączeń lub odbierania wiadomości nie jest realistyczne, ale nie rób też więcej, niż jest to absolutnie konieczne: ustal godzinę każdego dnia, aby pozostać w kontakcie z ludźmi ; ale wtedy reszta musi poczekać.

Ciesz się wolnością

Oprócz tego, że stajesz się coraz bardziej świadomy i akceptujesz, że nie musisz być dostępny 24 godziny na dobę, będziesz zaskoczony, widząc, ile zyskałeś wolnego czasu, który spędzałeś na przeglądaniu portali społecznościowych rano i wieczorem . Teraz masz okazję nagrodzić się za mniejsze uzależnienie od cyfrowego świata: przygotować pyszną kolację, wypić lampkę wina z dobrą książką lub jeszcze bardziej zrelaksować się podczas treningu antystresowego, takiego jak sesja jogi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *