Reklama i biznes

Pięć typów narzędzi marketingowych w social mediach, które zrobią różnicę w Twoim biznesie

Media społecznościowe zawładnęły światem i teraz dominują w każdym aspekcie naszego życia. Dotyczy to również e-marketingu. W dzisiejszych czasach biznes i media społecznościowe to nierozłączna para, a przetrwanie firmy w dzisiejszych czasach zależy właśnie od sukcesu Twojej strategii marketingowej w mediach społecznościowych.

Łatwo jest wydawać pieniądze na kampanie reklamowe, które powinny działać, ale w rzeczywistości są jedynie źródłem kosztów i nieprzespanych nocy Twoich specjalistów od marketingu. Jeśli chcesz zrobić coś dobrze w mediach społecznościowych, a Twój plan finansowy wywiera presję na całe Twoje życie lepiej przeczytaj poniższe wskazówki jak wyróżnić swoją firmę w mediach społeczność i czerpać z tego ponadprzeciętne zyski. Aby zrealizować to zamierzenie z pomocą przychodzą narzędzia marketingowe online, które pomagają marketerom i firmom wspiąć się na szczyt. Jeśli jeszcze Twoi specjaliści od e-marketingu nie dotarli do odpowiednich źródeł wiedzy lepiej prześlij im ten właśnie tekst jak najszybciej.
Poniżej wymienione są różne narzędzia z podziałem na kategorie marketingu w mediach społecznościowych. Narzędzia te gromadzą dane z różnych witryn, a następnie przeprowadzają analizę na podstawie różnych wskaźników, takich jak czas spędzony na stronie, współczynnik klikalności, wskaźnik udostępnień treści, analiza komentarzy, analiza treści pod względem skuteczności SEO, aby zidentyfikować pozytywne lub negatywne trendy w realizacji strategii marketingowej Twojej marki.

Social Listening

Słuchaj swoich klientów, czyli wdrażaj praktyki social listening. Jest to proces śledzenia interakcji online w celu zrozumienia, co mówią o Tobie klienci i gdzie udostępniają Twoje treści. Jednym z takich skutecznych narzędzi do monitorowania Internet -u odnośnie wszystkich publicznych wzmianek o Twojej marce jest serwis Brand24. Na podstawie zebranych z Internetu danych system Brand24 wygeneruje wykres, który w czytelny sposób pokaże Ci liczbę wzmianek o Twojej marce w mediach społecznościowych oraz zakres oddziaływania postów. Zalet stosowania narzędzi Social Listening jest wiele, ale do najważniejszych trzeba zaliczyć przede wszystkie ich informacyjny charakter. Narzędzia te informują Cię na bieżąco o ogólnych sentymentach dotyczących Twojej marki, dzięki czemu możesz w szybki i miarodajny sposób zareagować na pojawiające się problemy. Narzędzia te łączą Cię także bezpośrednio z Ambasadorami Twojej Marki i pokazują dokładnie miejsca w Internecie, w których jest o Tobie głośno.

Do innych narzędzi Social Listening zaliczyć można również:

• Alerty Google. Jest to bezpłatne o programowanie Google do monitorowania popularności marki w Internecie. Jest jednym z najlepszych narzędzi do monitorowania wzmianek na temat marek w mediach społecznościowych. Możesz także dodać różne słowa kluczowe, zapytania odnoszące się do Twoich konkurentów lub trendów w Twojej branży. Dzięki temu narzędziu zostaniesz powiadomiony o wszystkim, natychmiast gdy tylko zostaną wspomniane.
• Mention. To narzędzie działa w taki sam sposób, jak alerty Google, ale w czasie rzeczywistym i oferuje opcję odpowiadania klientom z poziomu platformy.

Social Media Management

Każda firma zarządzająca więcej niż jedną platformą mediów społecznościowych może stracić orientację w tym co w danym momencie należy wykonać i jakie działania podjąć na każdej z nich, aby skutecznie zareklamować nowy produkt, wypromować wydarzenie czy promocję. Najlepszym sposobem na utrzymanie się na powierzchni wszystkich wyzwań z tym związanych jest prowadzenie działań marketingowych przy pomocy menedżerów mediów społecznościowych. Oto kilka narzędzi, które pomogą Ci zarządzać kampaniami reklamowymi na kilku profilach społecznościowych na raz:
• Buffer. To narzędzie pozwala zaplanować całą kampanię w mediach społecznościowych z jednego miejsca. Możesz niestandardowo planować posty dla różnych platform, a także dodawać artykuły i zdjęcia do kolejki, które mają być opublikowane w przyszłości. Buffer idealnie nadaje się również w skracaniu linków, a to także jest bardzo ważnym aspektem w celu zachowania czytelności i estetyki Twoich postów.
• Hootsuite. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi e-marketerów, ponieważ oferuje wiele bezpłatnych funkcji zarządzania mediami społecznościowymi. Tygodniowe raporty mogą być również dla Ciebie doskonałym źródłem danych analitycznych.
• NapoleonCat. To narzędzie pomoże Ci w zarządzaniu komentarzami, wiadomościami i opiniami, aby utrzymać zaangażowanie Twoich klientów na wysokim poziomie. Dodatkowo NapoleonCat pomoże Ci w moderacji reklam na Facebooku i Instagramie oraz w istotny sposób przyczyni się do lepszego zarządzania opiniami w Google. To narzędzie to system szybkiego reagowania w trakcie realizacji każdej kampanii w social mediach. Posiada także wiele funkcji automatyzujących cały wysiłek Twojego zespołu.

Badania marketingowe

Zrozumienie rynku jest jednym z elementów składowych skutecznej strategii marketingowej, a ciągłe robienie tego pomaga w utrzymaniu przewagi nad konkurencją.
• Buzzsumo. To jedno z najpotężniejszych narzędzi do badania fraz kluczowych; można to wykorzystać do udostępnienia treści, którymi interesują się Twoi odbiorcy. Możesz też użyć go, aby dowiedzieć się, co robi Twój konkurent i jak możesz to zrobić lepiej.
• Trendy Google. Możesz również skorzystać z trendów Google, aby przeprowadzić szersze badania, w celu określenia jakie są trendy w Twojej branży na całym świecie. Pomaga to w identyfikowaniu zmieniających się trendów i wzorców zachowań konsumentów.
Z pewnością istnieje wiele innych narzędzi do przeprowadzenia badań marketingowych, ale te dwa zaprezentowane powyżej powinny w zupełności wystarczyć do przeprowadzenia nawet bardzo zaawansowanych analiz.

Content is King

Przyciąganie klientów w mediach społecznościowych nie jest tak łatwe, jak się wydaje, i potrzebujesz tak dużej pomocy, jak tylko możesz, aby wyróżnić swoje treści. W tworzeniu treści w celu zapełnienia Twoich kanałów social media z pewnością pomogą Ci zaprezentowane poniżej narzędzia.
• Pixlr. To zaawansowane narzędzie do przetwarzania grafiki, co wcale nie oznacza, że jest bardzo skomplikowane. Za pomocą edytora Pixlr możesz tworzyć warstwy, maski, dodawać filtry, tekst i różne elementy w swoich grafikach.
• Canva. To narzędzie zapewnia wiele szablonów do tworzenia takich elementów, jak infografiki czy reklamy na Facebooku i inne istotne elementy graficzne Twoich kampanii marketingowych. Prosta zasada działania drag and drop sprawia, że korzystanie z niego jest łatwe, a gotowy projekt jest już zoptymalizowany pod kątem najważniejszych charakterystyk.
Oprócz tego możesz skorzystać z takich narzędzi, które dostosują treść Twoich postów i artykułów do wymagań SEO. Do takich narzędzi należy chociażby serwis Senuto czy Content Editor od SurferSEO. Oba te narzędzia są godne polecenia.

Automatyzacja

Aby Twoja kampania w mediach społecznościowych przebiegała sprawniej, możesz zautomatyzować kilka rzeczy. Już wcześniej wspomnieliśmy o tym w kontekście narzędzia NapoleonCat i warto jest szukać takich rozwiązań, które posiadają w swoim portfolio również opcję automatyzacji niektórych procesów w social mediach. Przykładem takiego rozwiązania, które automatyzuje wiele z działań w zakresie mediów społecznościowych jest serwis IFTT. Korzystając z tej platformy, możesz włączyć funkcje, takie jak automatyczne zapisywanie wzmianek w dokumencie Google lub zapisywanie załączników na dysku Google. Może to zwiększyć produktywność i być bardziej kreatywnym. Warto też w tym kontekście rozważyć opcje, które oferuje serwis Zapier.

Podsumowanie

Dzięki powyższym wskazówkom z pewnością już nie zgubisz się w mnogości zadań jakie narzuca Ci obecny trend w e-marketingu, w którym aby zabłysnąć należy działać na wszystkich możliwych frontach. Zebranie wszystkich działań z zakresu zarządzania kampaniami marketingowymi w social mediach w jednym miejscu z pewnością zaoszczędzi czas i pieniądze i przyspieszy osiągnięcie zadowalających rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *