Reklama i biznes

Kredyt w dzisiejszych czasach.

W dzisiejszych czasach chcąc kupić mieszkanie bądź dom musimy liczyć się z naprawdę sporym wydatkiem. W większości przypadków osoby decydujące się na taki zakup są zmuszone wspomóc się kredytem. Czy w dzisiejszych czasach kredyt to dobry pomysł?

Kto dziś może otrzymać kredyt?

Kredyt może w dzisiejszych czasach uzyskać każdy, kto może pochwalić się stałymi dochodami. Jeszcze do nie dawna pod uwagę brane były tylko dochody uzyskiwane z zatrudnienia na umowę o pracę. Dziś jest jednak łatwiej i umowy zlecenie oraz o dzieło są przez banki akceptowane przy obliczaniu zdolności kredytowej.
Jeśli nie mamy pewności czy dostaniemy kredyt, bądź na jakiej wysokości pożyczkę możemy liczyć, to warto sprawdzić jakiś dostępny w sieci kalkulator kredytowy, gdzie będziemy mogli sprawdzić interesujące nas rzeczy i zapoznać się z wyliczeniami poszczególnych banków.
Biorąc kredyt musimy mieć świadomość zmiennej stopy procentowej, która w większości przypadków obowiązuje. Dzisiejsza koniunktura powoduje, że oprocentowanie systematycznie rośnie. Decydując się na pożyczenie pieniędzy z banku warto mieć na uwadze to, że rata kredytu może w perspektywie czasu wzrosnąć.

Hipoteczny czy gotówkowy?

Biorąc kredyt na zakup domu czy mieszkania zapewne będziemy zainteresowani kredytem hipotecznym, który jest jednym z najtańszych kredytów. Jeśli będziemy wprowadzać nasze dane o zarobkach w kalkulator kredytowy to możemy również otrzymać oferty na kredyty gotówkowe. Czemu niektórzy decydują się na mniej korzystny kredyt gotówkowy?
Przede wszystkim kredyty gotówkowe brane są pod uwagę przy mniejszych kwotach, gdy chcemy na przykład kupić jakiś sprzęt do domu. Zdarza się jednak, że osoby budujące dom również biorą taki rodzaj kredytu pod uwagę. Kredyt gotówkowy nie jest tak wymagający od osoby zainteresowanej pożyczeniem w ten sposób pieniędzy. Wystarczy, że przedstawimy zaświadczenie o dochodach. Czasami nawet takie zaświadczenie nie jest konieczne, jeśli na przykład systematycznie na nasze konto bankowe wpływa wynagrodzenie. W przypadku kredytu hipotecznego nasza budowana bądź kupowana nieruchomość będzie zabezpieczeniem takiego kredytu. Musimy więc dopełnić wiele dodatkowych formalności, które wiążą się z potrzebą odwiedzenia wielu urzędów i sporą ilością wolnego czasu. Nie zawsze mamy taką możliwość i po prostu za cenę wyższego oprocentowania jesteśmy w stanie zdecydować się na kredyt gotówkowy.

Czy w ogóle warto brać kredyt?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest coś kupić bez kredytu. Tym bardziej jeśli mowa o własnych czterech kątach. Kredyty w ostatnich latach były bardzo tanie i niemal każdy mógł je wziąć. Polacy mieli dzięki sytuacji na rynku finansowym bardzo dużą zdolność finansową. Niestety wiele osób zadłużało się na maksimum swoich możliwości. W momencie nawet niewielkiego wzrostu oprocentowania będą mieli problem ze spłatą zobowiązań. Warto brać kredyty, aby spełniać marzenia. Należy jednak robić to z głową i ze świadomością, że rata kredytu może wzrosnąć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *