Reklama i biznes

Czym jest patronite?

Patronite co to jest?

Patronite jest witryną, a dokładniej mówiąc serwisem internetowym, które oferuje wspieranie ulubionych twórców przez użytkowników, którzy w ramach tego projektu nazywani są patronami – stąd właśnie nazwa “Patronite”.

Jak zacząć zarabiać pieniądze dzięki serwisowi Patronite?

Sam proces otrzymywania pieniędzy od patronów jest dość prosty, ciężej jednak takich patronów pozyskać. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie patronów jest tworzenie treści, które ludzie będą chcieli wspierać. Często na założenie konta w serwisie Patronite decydują się mniejsi twórcy internetowi, tacy jak youtuberzy czy blogerzy chcący zwiększyć swój zysk. Jeśli nasi fani uznają, że treści które tworzymy zasługują na ich wsparcie, mogą zdecydować się na comiesięczne wsparcie naszej osoby wybraną przez nich kwotą.

Jakie kwoty możemy otrzymywać poprzez serwis Patronite?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Mianowicie, zarabiamy tyle, ile sami tak naprawdę ustawimy. Patronite posługuje się bowiem progami pieniężnymi. Dla przykładu, tworzymy profil, na którym ustawiamy kolejno próg 2zł miesięcznie, 5zł miesięcznie, 50zł miesięcznie, 100zł miesięcznie, 200zł miesięcznie oraz 500zł miesięcznie. W takiej sytuacji, osoby które wybiorą 2zł, przeznaczają ze swojego konta bankowego, na nasze konto bankowe kwotę 2zł miesięcznie oraz niewielką procentową prowizję od każdej przekazanej złotówki.

Dlaczego patroni mieliby nas wspierać?

Oprócz tworzonych przez nas treści, serwis Patronite zaleca gwarantowanie, na każdym kolejnym progu pieniężnym dodatkowych bonusów, jakie otrzymają wspierający nas patroni. Dla przykładu, osoby przekazujące 5zł miesięcznie mogłyby otrzymać dostęp do publikowanych przez nas treści dzień przed ich oficjalnym umieszczeniem. Osoby przekazujące 500zł miesięcznie, mogłyby mieć okazję na spotkanie – raz w miesiącu moglibyśmy organizować wydarzenie, na którym osoby wspierające nas najwyższym progiem pieniężnym miałyby możliwość przyjść, poznać się i z nami porozmawiać. Ważne jest, aby dla każdego progu pieniężnego wymyślić coś uniwersalnego, ale zarazem realnego. Nie możemy naszych patronów zawieść, gdyż po prostu od nas odejdą. Spełniajmy obietnice jakie dla każdego progu pieniężnego ustalamy, a jeśli nie będziemy w stanie z przyczyn od nas niezależnych ich wykonać, poinformujmy o tym naszych patronów wystarczająco wcześnie. Z serwisu Patronite korzystają setki tysięcy twóców, a jeszcze więcej jest osób, które je wspierają. Nie bójmy się skorzystać z usług tego serwisu, gdyż faktycznie możemy tworzyć treści, które są dla kogoś inspirujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *