Reklama i biznes

Czym jest framework oraz wysiwyg?

Framework lub też platforma programistyczna jest szkieletem służącym do budowy aplikacji. Ma on za zadanie definiowanie aplikacji, a także ogólnych mechanizmów związanych z jej działaniem Co więcej szkielet ten dostarcza także zestawu komponentów oraz bibliotek ogólna przeznaczonych do wykonywania konkretnych zadań. Frameworki czasami zdarza się że są w błędny sposób zaliczane do programistycznych bibliotek. Do typowych cech, które warto jest wyróżniać jako samodzielne kategorie programistyczne to: zamknięte struktury wewnętrzne, w których to programiści mogą w konkretny sposób rozbudowywać framewor, lecz nie poprzez modyfikacji domyślnych kodów; rozszerzalność, dzięki niej poszczególne komponenty frameworka mogą być przez programistę rozszerzane, jeśli ten chce dodać modułowi dodatkowe funkcje; domyślne zachowanie, domyślna konfiguracja powinna być użyteczna, oraz dawać konkretny wynik; odwrócenie sterownika, w którym przepływ całego sterowania nie jest narzucania przez użytkownika.

Zalety oraz wady frameworku

Do jego zalet należeć może jej niezawodność, efektywność oraz poprawa jakości kodu. Tworzenie aplikacji dzięki efektywności może wymagać od programisty mniejszej ilości kodu do wypisania. Frameworki są projektowane z myślą o na przykład elastyczności, one z kolei mają bardzo dobrą organizację a także logikę, narzucają one ją z kolei aplikacji. Warto także wiedzieć że tworzenie aplikacji z wykorzystaniem owych systemów są gwarantowane dzięki ich odpowiedniemu zaprojektowaniu oraz przetestowaniu.
Do wad tego rodzaju szkieletów należą ich złożoność oraz wydajność. Złożoność frameworkow nie jest zbyt proste z powodu ich elastyczności, a także wykorzystywanie dla nich zaawansowanych koncepcji. Niestety warto wiedzieć że często zdarza się, iż ceną za elastyczną budowę może być przykładowo niższa wydajność jeśli chodzi o tworzone oprogramowanie.
Framework do aplikacji webowych jest frameworkiem programistycznym, zaprojektowanym specjalnie celu wspierania webowych aplikacji. Są one w stanie przyśpieszyć prace związane z tworzeniem stron internetowych, a także aplikacji, które posiadają wbudowane moduły, skrypty, biblioteki, a także inne rozwiązania.

Budowa stron. Czym jest wysiwyg i na czym to polega?

Wysiwyg jest akronimem stosowanym w informatyce, który używany jest do określania metod pozwalających uzyskać wyniki w publikacjach identycznych bądź bardzo zbliżonych do obrazów na ekranie. Programy, które spełniają założenia owego akronimu prezentowane są na monitorze komputera, są to dane bardzo zbliżone do wyników przeniesionych do fizycznej postaci. Wśród programów związanych z tych akronimem można wyróżnić: programy DTP służące do składu tekstu, programy CAD, edytory grafiki, procesory tekstu, a także edytory stron www. Pojęcie to należy do żargonowych określeń metody edycji treści. Owym mianem najczęściej określa się procesory, czyli edytory tekstu. Wówczas na wydruku znajdujemy identyczne edytowanie treści co na edytorze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *